sobota, 11 lutego 2017

Przepis na .... romantyczny wieczór we dwoje

Samodzielnie wykonane kosmetyki

W ciągłym biegu, otoczeni obowiązkami i licznymi sprawunkami  zapominamy o tym co jest ważne. Dni toczą się w jednostajnym rytmie: praca-dom-praca-dom. Gdzieś w tej codzienności umyka nam własne życie. A może tak zatrzymać się na chwilę i odpocząć. Zamknąć oczy i się zrelaksować... A gdyby to zrobić we dwoje. W końcu tej naszej ukochanej połówce też przyda się przerwa, a my uwielbiamy spędzać z nią czasu. 

Jeśli i Wam marzy się taka chwila to mam dla Was przepis na RELAKS: kąpiel z kulami musującymi i odprężający masaż ciepłym woskiem....Kule do kąpieli


Składniki:
- soda oczyszczona ( szklanka)
- kwas cytrynowy ( pół szklanki)
- olej z pestek winogron ( 3 łyżki)
- olejek eteryczny (kilkanaście kropel)
- suszone płatki róż
- woda w spryskiwaczu i miska

Sposób wykonania
W misce mieszkamy sodę i kwas cytrynowy. Wrzucamy garść suszek i delikatnie mieszamy ponownie. Następnie wlewami olej z pestek i olejek eteryczny i znów mieszamy. Mieszaninę spryskujemy wodą aż do uzyskania konsystencji mokrego piachu:) Lepimy kule jak na śnieżki. Gdy kule są gotowe spryskujemy je wodą aż całość zacnie syczeć i odkładamy do wyschnięcia:)

Świeca do masażu


Składniki:
- wosk pszczeli 15%
- olej z pestek winogron 60%
- olej kokosowy 24%
- olejek eteryczny 1%
- knot, słoiczek, łyżka, garnek z wodą, miska i kuchenka

Sposób  wykonania
Wszystkie składniki podgrzewamy w kąpieli wodnej cały czas mieszając. Gotową mieszaninę przelewami do słoiczka z knotem.
Z takimi kosmetyki odprężający wieczór murowany!
1 komentarz: